Aktualności

 • 17 maj 2016 Kalendarz startów na sezon 2016

  Witamy - czekaliśmy jakiś czas na ogłoszenie tej decyzji , jest ona wynikiem kilku lat startów w imprezach Pucharu Świata Cross Country. Zdecydowaliśmy o startach w jak największej liczbie rajdów z najwyższej serii w tym roku rezygnując z innych zawodów. Nasz kalendarz wygląda zatem tak : 23-26 Czerwca - ITALIAN BAJA 11-14 Sierpnia - HUNGARIAN BAJA 25-28 Sierpnia - BAJA POLAND 21-23 Października - BAJA PORTALEGRE 500

  więcej
 • 25 kwiecień 2016 Baja Carpathia 30.04 - 01.05.2016

  Nadchodzący weekend to Baja Carpathia - jak dobrze liczymy jest to nasz czwarty start na tym rajdzie, a więc dość dobrze znane odcinki - w zeszłym roku udało się dojechać na podium i punktowanym miejscu - planujemy powtórzyć ten wynik a nawet poprawić. Po Drawsku wiemy, że wszystko jest dobrze poukładane - a niefart który nas dopadł tylko motywuje do lepszej jazdy. Prognozy pogody zapowiadają się dość optymistycznie i czeka nas gorąca majówka w Stalowej Woli. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

  więcej
 • 17 kwiecień 2016 Baja Drawsko 2016

  Baja Drawsko 2016 - mimo iż ta runda nie zakończyła się dla nas najlepiej - była jednym z lepszych rajdów w których braliśmy udział - szybkie trasy zmuszały do maksymalnej jazdy na krawędzi która skończyła się dla nas 30 km przed metą - ale jak to mówią strzepiemy kurz i ruszamy dalej. Gratulacje dla Sławka oraz Marcina za zwycięstwo w całym rajdzie oraz dla Roberta i Daniela za mocne II miejsce w T2 . Teamowo jako 4xDrive - jak zawsze 1 miejsce !!

  więcej
 • 12 kwiecień 2016 Baja Drawsko 2016 - rajd rozpoczynający dla nas Sezon 2016

  Zawody będą dobrym sprawdzianem dla przygotowania aut po zimie oraz możliwością przejechania tras, które będą podobne do tych podczas Baja Poland- co jest niewątpliwie największym plusem tego świetnie przygotowanego rajdu. W naszej Navarze wprowadziliśmy szereg ulepszeń dzięki bogatemu w starty roku 2015. Auto zostało rozebrane do ostatniej śrubki i przygotowane perfekcyjnie przez 4xDRIVE

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Gala sportu samochodowego 19.12.2015

  Sezon rajdów Cross Country zakończony. W ten weekend w Warszawie rozdane zostały puchary za sezon 2015. Mamy tytuł Wicemistrza Polski w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych 2015 oraz Mistrza Europy (1) miejsce w klasie T2 FIA Central European Zone Cross-Country. Dziękujemy wszystkim którzy nas jak dotąd wspierali i gratulujemy naszym rywalom.

  więcej
 • 27 grudzień 2015 53 Rajd Barbórka 12 grudnia 2015

  Rajd "Barbórka" w Warszawie to coroczne święto motoryzacyjne dla kibiców na którym zaprezentują się najlepsze załogi z wszystkich dyscyplin sportów samochodowych. Mimo iż nie jest to nasza główna dyscyplina będziemy kolejny raz uczestniczyć w tym wydarzeniu. Start w Warszawie traktujemy jako podziękowanie dla kibiców oraz promowanie rajdów terenowych Cross Country. Miło będzie nam się ścigać wśród najlepszych kierowców jak Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Wojtek Chuchała, Tomasz Kuchar, Bryan Bouffier oraz wielu innych. Serdecznie zapraszamy na odcinki w centrum Warszawy (Stadion Narodowy, Służewiec) oraz na Autodrom Bemowo gdzie będzie zlokalizowany także serwis. Podsumowanie 53 Rajd Barbórka w Warszawie jest świętem kibiców i zawodników z wszystkich dyscyplin sportu motorowego w którym ponownie uczestniczyliśmy . Za kierownicą naszej treningówki wraz z Katarzyną Jankowską spędziliśmy bardzo pozytywny w emocje rajdowe weekend . Cała otoczka ilość kibiców oraz różnorodność trasy i specyfiki rajdu bardzo nam przypadły do gustu i mimo iż jechaliśmy najsłabszym autem w klasie udało nam się nie zamykać stawki . Ale to nie wynik sportowy się liczy na tej imprezie tylko emocje - które są tu pozytywne ze wszystkich stron - zawodnik naprawdę czuje się wyjątkowo czego ukoronowaniem był przejazd pokazowy po słynnej "Karowej" gdzie naprawdę można poczuć presję obecności dziesiątek tysięcy kibiców na miejscu oraz jeszcze większej ilości przed TV . Mamy nadzieję że godnie pokazaliśmy logo 4x4 o zapewne zainteresowało wielu kibiców do obejrzenia naszych głównych rajdów terenowych Cross Country . Tutaj także podziękowania dla świetnego serwisu Rally-Raid Motorsport , Katarzynie za debiut na prawym , mojemu etatowemu pilotowi Łukaszowi Soleckiemu za sezon 2015 oraz wszystkim z nami związanymi przez 4xDrive oraz inne projekty - Dziękujemy !!! W sezonie 2016 szykuje się sporo zmian - ale o tym po nowym roku .

  więcej
 • 27 grudzień 2015 1 miejsce w klasie T2 FIA Central European Zone...

  12 grudnia to ważny dla Nas moment. Gala w Zagrzebiu i wywalczone w Cross Country: (1) miejsce w klasie T2 FIA Central European Zone Cross-Country z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, gratulujemy również naszym rywalom.

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Baja Inter Cars 23-25 październik 2015

  Ostatni rajd w intensywnym sezonie - po dość długiej przerwie odnawia głód rywalizacji sportowej. Jesteśmy przygotowani do walki o 1 miejsce w klasie T2 w Mistrzostwach Polski gdzie niewiele dzieli nas od wygranej. Wszystko serwisowo oraz logistycznie mamy przygotowane - więc nie pozostaje nam nic jak tylko zaprosić do Szprotawy aby kibicować. Mamy nadzieje ze nowa lokalizacja rajdu wpłynie na polepszenie jakości trasy a tym samym wzmocni walkę z innymi kierowcami a nie będzie walki z terenem. I już po Baja Inter Cars - ostatnia runda RMPST była dla nas udanym rajdem, gdyż bez żadnych problemów osiągnęliśmy metę. Nie był to łatwy teren, z którym musieliśmy się zmierzyć. Na zawodników czekały liczne pułapki, w postaci dużych dziur, licznych kałuż oraz bardzo śliskich partii. Cały czas kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji, której celem było zdobycie jak największej liczby punktów. Swój cel osiągnęliśmy, co daje nam dużą satysfakcję, z osiągniętego wyniku. Biorąc pod uwagę klasę startujących zawodników, oraz wymagającą trasę, jesteśmy w pełni zadowoleni z zajęcia IV miejsca w klasie T2 i 9 w klasyfikacji generalnej. Chcieliśmy podziękować całej ekipie 4xDRIVE za przygotowanie oraz serwisowanie naszej rajdówki, oraz sponsorom Lech-Pol / Jędrzejów i Soltrade.

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Baja Poland 27-30 sierpnia 2015

  Baja Poland będzie dla nas kolejną rundą Pucharu Świata w tym sezonie oraz 10 startem w 2015 roku. Rajd jak zwykle dobrze przygotowany odbędzie się na terenach Szczecina , Drawska Pomorskiego , Dobrej. Trasy są nam dobrze znane , co najważniejsze są szybkie oraz długie co pozwoli nam w pełni walczyć o czołowe lokaty w klasie T2. Na starcie spotkamy konkurencję z całego Świata z którymi to mieliśmy okazję ścigać się na Węgrzech. Auto mamy już przygotowane , my jako załoga w pełni gotowi do startu - a zatem pozostaje nam tylko zaprosić kibiców do Szczecina oraz Drawska gdzie czeka na nich wiele atrakcji zarówno rajdowych oraz około rajdowych .

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Polskie Safari 10-11 lipca 2015

  Najkrótszy a najbardziej wyniszczający sprzęt rajd w tym sezonie w RMPST kończy połowa aut. Cieszymy się z powrotu rajdu do stolicy, rajd dobry, aczkolwiek parę rzeczy wymaga jeszcze dopracowania. Mamy nadzieje że organizator wysłucha sugestii zawodników na tej oraz kolejnych rundach przez niego organizowanych. Na krótkiej 34 kilometrowej trasie ( 44 kilometry z częścią odcinka pokonywaną 2 razy ) 5 km po starcie napotkał nas mały problem techniczny - i jego usunięcie zabrało nam 20 minut. Te 20 minut na tak krótkim rajdzie jest niemożliwe do odrobienia - ale walcząc do końca przeskoczyliśmy z 9 miejsca na 5 w naszej klasie T2. Zdobyte punkty umocniły nas na 2 pozycji w klasyfikacji rocznej T2. Na kolejnych pętlach ponad połowa rajdu już stała z awariami więc utrzymywaliśmy równe tempo i dotarliśmy do mety bez przygód . Kopna piaskowa trasa nie pozwalała na walkę z czasem i innymi kierowcami a należało się skupić na "przetrwaniu". Małym sukcesem na zakończenie dla nas jest 3 miejsce w klasyfikacji zespołowej dzięki czemu zdecydowanie prowadzimy w sezonie 2015. Podziękowania należą się sprawnemu serwisowi oraz wszystkim naszym pozostałym załogą 4xDrive Team Rebeka oraz Grzegorz / Robert i Daniel. My tymczasem wracamy do treningów oraz przygotowań aut - gdyż dla nas kolejnym rajdem jest Hungarian Baja / 7 runda Pucharu Świata a zaraz potem 8 runda Baja Poland.Podziękowania za wsparcie dla 4xDrive , Lech-Pol.pl oraz Soltrade .

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Baja Czarne 12-14 czerwca 2015

  Można powiedzieć kolejny rajd kolejny sukces ( 7 startów i za każdym razem na podium ). Rajd znany za sprawą zeszłorocznego startu kiedy to był runda kandydacką, dlatego też wiedzieliśmy że tutaj szybka jazda od samego początku da szanse na dobry wynik. Przygotowany perfekcyjnie a to za sprawą Andrzeja Deręgowskiego i jego ekipy - z która to mamy zaszczyt spotykać się na najlepszych rajdach od ponad 12 lat. Piątek : 1x 12 km Badania Techniczne oraz Odbiory Administracyjne jak zawsze szybko i sprawnie. Prolog - po słonecznych i upalnych dniach 10 minut przed startem ściana deszczu - start już bez opadów - ale trawiasta trasa 12 kilometrowego prologu jest dość śliska . Odnajdujemy się w tych warunkach i notujemy 2 czas ze stratą kilku sekund do 1 miejsca . Dobra pozycja na prologu okazała się ważna też z punktu startu do kolejnych etapów . Sobota : 3x 47 km Odcinek specjalny który pokonywaliśmy 3 razy to mieszanka tego co w cross country najlepsze - szybkie proste , duże hopy , techniczne zakręty , piaski . Startujemy zaraz za najszybszymi autami klasy T1 więc nie możemy zwalniać tempa od samego początku - nasze czasy na każdej z 3 pętli były w 1 trójce najlepszych czasów . Suma czasów dała nam 3 rezultat na mecie z mała stratą do 1 miejsca - które notabene osiąga Robert Kufel z Danielem Dymurskim z naszego 4xDrive Team . Tradycyjnie podkreślamy sprawną pracę serwisu , logistyki oraz naszych mediów - dzięki którym wszystko zagrało perfekcyjnie . Podziękowania za kolejne wsparcie dla Lech-Pol.pl , Soltrade.eu , 4xDrive / Serwis / Team

  więcej
 • 27 grudzień 2015 IV Gyulai Várfürdő Kupa 2015 - 5 runda FIA CEZ...

  Był to dla nas już 6 start w tym dość intensywnym sezonie 2015 w tym 12 rajdów CC i 4 płaskie i jak do tej pory wszystko na podium. Pierwsze co warto powiedzieć o tym rajdzie to: wzorowy jak dla nas pod wszystkimi względami - a byliśmy na wszystkich rundach Pucharu Świata i Dakarze. Biuro rajdu, park serwisowy, zabezpieczenie, oprawa, trasy - wszystko najlepszej jakości, również dla zawodników. Dla organizatora nie było problemem zamknięcie głównej ulicy w centrum 50 000 mieście i stworzenia tam bazy rajdu - co już samo w sobie jest ciężkim wyzwaniem. Aby to jeszcze lepiej wyglądało - auta przed każdym wjazdem do parku były sprawnie i szybko myte przez 6 myjek. Mechanicy dostawali czyste suche auta. Trasy - jak to na Węgrzech - szybkie lub bardzo szybkie a roadbook przygotowany perfekcyjny. Piątek - Prolog - przejechany bezbłędnie - ale na końcu kara 1 h - przelot przez metę stop i cofanie - na max możliwości naszej Navary. 1 miejsce w T2. Sobota - to plan odrobienie godzinnej kary. Odcinek 1 i 2 - zapoznanie z trasą - nową dla nas - ale jedziemy wyprzedzając nieuważne T1-ki w rowach. Odcinek 3 i 4 - atak na maxa - pod koniec dnia mamy odrobione 30 minut. Niedziela - co raz mniej aut w stawce - szybka jazda nie pozwala na ani chwilę rozluźnienia. Odcinek 5 i 6 - jedziemy już wszystko co można wycisnąć z auta - gdyż trasa jest idealna i daje dużo czystej radości i adrenaliny z jazdy - na tym odcinku dowiadujemy się, że już jesteśmy pierwsi po błędzie Zielonej Navary. Odcinek 7 i 8 - nie odpuszczamy - a mając już dokładnie opisany roadbook - możemy pojechać najszybciej jak się da - co pozwoliło nam osiągnąć czasy w okolicach aut klasy T1 (nie tych topowych ale jednak T1). Finalnie osiągamy 1 czas w klasie i 7 w generalnej klasyfikacji rajdu - kolejne cenne doświadczenie i ważne punkty. Podziękowania dla ekipy Lech-Pol 4x4 Team / 4xDrive Team za świetnie przygotowane auto i super serwis - w 100 % bezawaryjnie i szybko. Te 2 lata pokazują że to obecnie najszybsze T2 ki w Europie. Podziękowania również kierujemy do naszych partnerów www.lech-pol.pl oraz www.soltrade.eu.

  więcej
 • 27 grudzień 2015 Riverside Baja FIA CEZ IV runda 15-17.05.2015

  Wracamy z ważnymi punktami w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy FIA CEZ i jak zawsze kolejnymi kilometrami doświadczenia , nauki oraz treningu . Obecnie prowadzimy w Mistrzostwach FIA CEZ ( po 4 rundach ) w Mistrzostwach Polski - jesteśmy na 2 pozycji ( po 2 rundach ).

  więcej
 • 26 grudzień 2015 Baja Carpathia 1-3 maja 2015

  Kolejny rajd w tym sezonie. Po raz 3 gościliśmy w Stalowej Woli i chyba nareszcie udało nam się przełamać złą passe i atakowaliśmy od samego początku. Rajd bardzo wymagający dla sprzętu oraz dla kierowców poprzez bardzo trudną trasę która wymagała więcej dbania o auto niż o sama jazdę i nawigacje.Organizacja, oznaczenie i zabezpieczenie - jak zawsze - co jest już standardem u nas na rajdach w PL - bardzo dobre. Może przykładem Drawska gdzie trasy są przygotowywane można by zrobić kolejny rajd na poziome światowym. Wynik sportowy - 3 miejsce w klasie i 8 w generalce, czasy odcinków w ścisłej czołówce a różnice 1 sekundy na odcinku 100 km - dają nam dobra prognozę i przekonanie, że im więcej jeździmy tym lepiej jeździmy. Wraz z 4xDrive jako Team wywalczyliśmy wspólnymi miejscami : 1 Roberta Kufla oraz Daniela Dymurskiego oraz naszym 3 Łukasz Lechowicz Łukasz Solecki i dodatkowymi punktami Katarzyny Jankowskiej oraz Grzegorza Jankowskiego. Przed nami już kolejny weekend rajdowy gdzie zamieniamy się miejscami kierowcy i pilota i startujemy w rajdzie Spala Rally ( Rajdy Okręgowe ) . Oczywiście w tym miejscu tez chciałbym podziękować naszym partnerom Lech-Pol oraz Soltrade a także naszemu AK Tomaszowskiemu za wsparcie i niezawodnej ekipie mechaników oraz każdemu z obsługi naszego Teamu.

  więcej
 • 25 grudzień 2015 II runda FIA CEZ Duna Aszfalt Kupa Bugac 24-26.04.2015...

  Naszym priorytetem w tym roku jest CEZ w Cross Country i dlatego kalendarz startów jest dość napięty - co chyba przyczyniło się do tak niskiej frekwencji na rajdzie, który to okazał się bardzo dobrze zorganizowanym przedsięwzięciem z bardzo fajnie przygotowanymi trasami. Wygraliśmy klasę T2 i samo ukończenie gwarantowało ten sukces, więc potraktowaliśmy to jako trening przed kolejnym rajdem. Jadąc autem klasy T2, nie mieliśmy szans nawiązać rywalizacji z T1, ale generalnie skończyliśmy na 8 miejscu. Wróciliśmy zadowoleni teraz tylko lekkie szlify i w czwartek wyjeżdżamy już na Baja Carpathia. Tradycyjnie jak za każdym razem podziękowania partnerom Lech-Pol Sp.J oraz Soltrade.

  więcej
 • 25 grudzień 2015 Otwieramy nowy sezon pierwszy start w rajdach CC za nami...

  Otwieramy sezon w dobrym stylu - mając drugie miejsce w klasie oraz 6. w generalce. Zimowe zmiany w aucie zostały sprawdzone, a wyniki treningów są widoczne gołym okiem - jazda była bezbłędnie pilotowana, auto nie odniosło zniszczeń. Do pierwszego miejsca załodze brakowało około 2 minut, co jest dobrą motywacją dla przyśpieszenia w kolejnych rundach. Załoga jest szczególnie wdzięczna firmom Lech-Pol Sp.J. z Jędrzejowa oraz Soltrade z Tomaszowa Mazowieckiego za pomoc w starcie. Następnym rajdem naszej jest kolejna runda CEZ na Węgrzech 24-26.04.2015 - Baja Bugac, oraz tydzień po tym Baja Carpathia.

  więcej
 • 10 marzec 2015 Sezon 2015 Lech-Pol 4x4 Team

  Witamy witamy - trochę nas nie było ale jak wiadomo Dakar zajmuje sporo czasu . Kolejny rok z rzędu śledziliśmy z bliska sukcesy oraz trudne chwile naszych zawodników . Przemierzyliśmy ponad 10 000 km czyli więcej niż zawodnicy - Terenówkami , Autobusami , Ciężarówkami a nawet na grzbiecie ;] . Z całej trasy zrobiliśmy około połowę odcinków kilka razy znajdując się w prawdziwej walce na trasie między ciężarówkami - pozwala na to nasz rodzaj auta assistance media ( sentinel klatka itp. ) .Podglądaliśmy i uczyliśmy się dokładnie analizując wszystkie aspekty naszego przyszłego udziału w tej przygodzie . Niebawem nasze plany na sezon 2015 - a są dość bogate - 12 startów !!! w Cross Country plus kilka w RSMP - gdyż po zmianach jest możliwość pokazania się w tych imprezach promując nasze rajdy terenowe .

  więcej
 • 10 marzec 2015 Lech Pol 4x4 na Rajdzie Dakar 2015

  DAKAR 2015 z Dziennik Rajdu Dakar Już niebawem wyjeżdżamy na - Dakar Rally gdzie jak co roku przemierzymy trasę w medialnym wozie assistance przygotowując się do naszego startu w tym rajdzie . Jedziemy razem z MCH Photo czyli gwarancja najlepszych miejsc oraz zdjęć i informacji prosto z wnętrza X-raid , Toyota , Peugeuot i innych najlepszych walczących o zwycięstwo .

  więcej
 • 10 marzec 2015 Lech-Pol & Soltrade na Barbórce Warszawskiej

  Rajd Barbórka 2014 - Łukasz Solecki / Łukasz Lechowicz Peugeot 206 RC Klasa 2 - 10 miejsce debiucie . Przejazd pokazowy na Karowej - wiele pozytywnych emocji .

  więcej
 • 10 marzec 2015 Baja Żagań - Ostatnia runda RMPST

  Rajdem w Żaganiu zakończyliśmy sezon 2014 - 4 te miejsce na rajdzie i to 4 te w generalce. Teamowo zajęliśmy 1 miejsce z 4xDrive .

  więcej
 • 16 październik 2014 Pechowy Nowy Sącz

  .... zaliczylismy boka na 1 odcinku ale udalo nam sie ukonczyc w czasie ... z brakiem hamulców musielismy jechac bardzo asekuracyjnie w mega ciezkich warunkach blotnych ... Niestety warunki rajdu zmusiły nas do wycofania się .

  więcej
 • 16 październik 2014 Lech- Pol na Verva Street Racing

  Tor prawie gotowy w środę ruszamy trenować na VERVA Street Racing na Stadionie Narodowym w Warszawie . Zostały 4 dni do #VERVA Street Racing 2014!

  więcej
 • 16 październik 2014 Baja Poland 2014 - Kolejny Puchar Świata

  Awaria akumulatora pociągnęła za sobą problemy z elektroniką co prawda skończyliśmy odcinki w limicie czasu ale miejsce nie jest satysfakcjonujące - 6 w Pucharze Świata FIA

  więcej
 • 16 październik 2014 Podium w Pucharze Świata

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami- uczestniczyliśmy w Rundzie - Rajdowego Pucharu Świata na Węgrzech w miejscowości Papa nieopodal Balatonu. Trasa prowadziła szybkimi drogami szutrowymi nieczynnych poligonów. Długość odcinków specjalnych to 380 km (680 z dojazdówkami ).

  więcej
 • 16 październik 2014 Ruszamy na Puchar Świata - Hungarian Baja

  Po złych informacjach o odwołaniu 2 rund w kraju - ruszamy poza granice aby uczestniczyć w malowniczej rundzie nad Węgierskim Balatonem : Hungarian Baja 2014 - Puchar Świata

  więcej

Partnerzy teamu

Newsletter

Bądź informowany na bieżąco o najnowszych imprezach. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.

usuń

Nasze dane kontaktowe:

Lech-Pol 4x4 Offroad Team
e-m@il: team@lech-pol.pl
ul. Reymonta 21a
28-300 Jędrzejów